W związku z utrzymującym się stanem epidemii, ogłoszonym z powodu Covid-19, przedłużony został okres realizacji programu rządowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Wspieraj Seniora”. Program realizowany będzie do dnia 31 grudnia 2021 r. (jednak nie dłużej niż do dnia odwołania stanu epidemii). Celem strategicznym programu jest zapewnienie usługi wsparcia osobom starszym i samotnym, w wieku 70 lat i więcej, które pozostają w domach w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19. W szczególnych przypadkach program jest kierowany również do osób poniżej 70 roku życia.

Seniorzy mogą liczyć na pomoc, która w szczególności polega na dostarczeniu zakupów, obejmujących artykuły pierwszej potrzeby, zgodnie z wskazanym przez seniora zakresem, w tym artykułów spożywczych oraz środków higieny osobistej. Koszty zakupów pokrywa senior. Z programu nie mogą korzystać osoby, które objęte są wsparciem w ramach usług opiekuńczych. Zadanie realizowane jest przez pracowników socjalnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie.

Osoby starsze mogą dokonać zgłoszenia za pośrednictwem bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11.

Załączniki

# Plik Opis Data dodania Dodany przez Rozmiar pliku Pobrania
1 pdf plakat-dla-seniora 9 czerwca 2021 08:53 Administrator 311 KB 163