24 października 2021 r. w Parku Miejskim w Piasecznie odbyła się rodzinna gra miejska „Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!”, którą „Akademia Rodziny” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie organizowała razem z „Na Trzepaku”.

Gra okazała się być świetną zabawą dla całej rodziny, pozwalającą spędzić czas aktywnie i pouczająco. Uczestnicy przemierzali parkowe alejki oraz pobliską przestrzeń miejską w poszukiwaniu punktów z wciągającymi i wesołymi zagadkami i zadaniami. W atmosferze ciekawej zabawy gracze mierzyli się z różnymi sytuacjami zachowań antyspołecznych, w których samodzielnie musieli dokonać wyboru i podjąć decyzję o tym, jak w danej sytuacji postąpić. Wybór, jakiego dokonywali, określał, które supermoce (empatia, odwaga, życzliwość, pogoda ducha, zaradność, opiekuńczość, męstwo, uczciwość) udało im się zdobyć. Każdy Uczestnik gry otrzymywał Tarczę SuperMocy, którą zapełniał kolejnymi sprawnościami. Dobra zabawa była zatem pretekstem do uświadomienia Uczestnikom, zwłaszcza tym najmłodszym, przyczyn i konsekwencji hejtu i innych form agresji oraz przekazania im narzędzi radzenia sobie w tych trudnych sytuacjach.

Po rozwiązaniu całego zadania Uczestnicy wzięli udział w Eco Warsztatach, w tym zdobienia Tarcz SuperMocy.

Gra terenowa „Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!” wciąga niczym gra komputerowa, ale, w przeciwieństwie do tej ostatniej, wzmacnia świadomość swoich mocnych stron i talentów oraz poczucie wpływu na rzeczywistość w otaczającym nas prawdziwym świecie, offline.

Relację z gry można obejrzeć klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=GSqC2n2M4EM