21 października 2021 r. w Centrum Kultury w Piasecznie odbył się „Niebieski Koncert” w wykonaniu Joanny Kondrat i Krzysztofa Antkowiaka z zespołem, wraz z emisją „Niebieskiego Filmu”. Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy w Piasecznie.

Organizowany pod patronatem Niebieskiej Linii IPZ „Niebieski Koncert“ to połączenie muzyki z prezentacją filmu dedykowanego osobom doznającym przemocy w rodzinie. Pokazywany w trakcie koncertu „Niebieski Film“ jest zrealizowanym w więzieniu dokumentem, w którym osoby stosujące przemoc obnażają mechanizmy swoich działań. Autorami „Niebieskiego Filmu“ są prowadząca w filmie wywiady ze skazanymi Joanna Kondrat oraz Dariusz Łukawski – dziennikarz, producent telewizyjny.

Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz zwiększenie wiedzy i wrażliwości wobec tego zjawiska. Koncert był głosem wsparcia dla osób doznających przemocy, a także pretekstem do medialnego nagłośnienia działalności lokalnych instytucji niosących pomoc osobom doznającym przemocy i formą docenienia ich pracy.

Dla publiczności zgromadzonej w sali Centrum Kultury „Niebieski Koncert“ był cichym koncertem na słuchawkach, co stanowiło symboliczny bezgłośny manifest solidarność z osobami doznającymi przemocy, które często cierpią w zaciszu własnego domu.

W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Gminy Piaseczno oraz przedstawiciele oświaty, służby zdrowia, Sądu Rejonowego, Prokuratury, Policji, Straży Miejskiej, Starostwa Powiatowego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Piaseczyńskiej Rady Kobiet, Klubów Seniora, Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wydarzenie było transmitowane na żywo. Relację z koncertu można obejrzeć na profilu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie w serwisie Facebook, pod adresem:

https://www.facebook.com/361309657350676/videos/413216750270210/