W dniach 3-9 maja 2023 r. pięć osób z niepełnosprawnościami, podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie, miało możliwość bezpłatnego uczestnictwa w pielgrzymce do Lourdes – największego we Francji i jednego z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i celu pielgrzymek odwiedzanego przez miliony pielgrzymów z całego świata, miejsca, w którym przy jaskini Massabielle w 1858 r. ukazała się Matka Boska.
Pielgrzymka oprócz wsparcia religijnego i duchowego naszych podopiecznych wywarła również ogromne znaczenie w ich życiu społecznym. Dla większości stanowiła jedyną możliwość opuszczenia domu. Była przejawem odwagi i bezgranicznego zaufania, wydarzeniem, które dotychczas było dla wielu z nich nieosiągalne.
Uczestnicy odbyli podróż życia, która na zawsze pozostanie w ich sercach.
Organizatorem pielgrzymki była Fundacja Świętego Jana Jerozolimskiego, która corocznie organizuje wyprawę do Lourdes dla osób z niepełnosprawnościami. Fundacja prowadzi działalność w szczególności polegającą na pomocy osobom w potrzebie, zwłaszcza starszym i z niepełnosprawnościami.
Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom, sponsorom i wszystkim innym osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji wyprawy, która była spełnieniem najskrytszych marzeń naszych podopiecznych.